V sredo, 30. januarja 2019, se je na naši šoli odvijal že 29. otroški parlament, ki je tudi letos obravnaval temo “Šolstvo in šolski sistem”.

V dveh šolskih urah se je v glasbeni učilnici razvila prava parlamentarna razprava. Učenci so spregovorili o odnosih na šoli, o učnih vsebinah, metodah in načinih poučevanja in seveda tudi o šoli za življenje.

Predstavili so svoje poglede in želje v šoli, jasno povedali, kaj jih moti in kako bi to spremenili. Med drugim so izpostavili, da si želijo več praktičnega življenjskega znanja kot je nuditi prvo pomoč, se naučiti likati, ipd. Da bi skozi vso osnovno šolo spoznavali različne poklice, saj je v 9. razredu kar težka odločitev, kje naj nadaljujejo šolanje. Želijo si seveda tudi, da bi šolski zvonec spet pozvonil in naznanil vsaj pričetek odmora.

No, v četrtek se je po šoli že razlegala znana glasba, ki nas opozarja, da se je pouk pričel.