V četrtek, 23. maja 2019, je v Koloseju v Ljubljani potekala slovesna razglasitev vseslovenskih zmagovalcev projekta Varno na kolesu, katerega glavni sponzor je Butan plin.

Med finaliste so se zavihteli tudi petošolci z matične šole v Mislinji, ki so na koncu zasedli 10. mesto.

Na prireditvi so se naši učenci preizkusili v raznih igrah o poznavanju kolesarskih predpisov, se fotografirali s Kužkom Pazijem, vrteli kolo sreče… Da trebuščki niso bili lačni so poskrbeli učenci iz OŠ dr. Bogomirja Magajne iz Divače, ki so pripravili hamburgerje – kruhke z njihovo tradicionalno “frtaljo” in  odličen domač sladoled. Za šov pa so poskrbeli člani skupine URBAN ROOF.

Vsi finalisti so prejeli kolesarsko čelado, ki jo bodo pri opravljanju kolesarskega izpita še kako potrebovali.