SLJ:

Pošiljam odgovore na vprašanja, na katera si moral včeraj odgovoriti. Preveri, če si imel prav.

Drejček in trije marsovčki:

1. Kdo je Drejčku razkazal marsovsko hišo? Drejčku je marsovsko hišo razkazal vesoljček Saš.
  2. Komu je namenjen večji del hiše? Večji del hiše je namenjen marsovskim otrokom.
  3. V kateri od marsovskih sob bi najraje bival ti? Zakaj? Najraje bi bival-a v ….., ker…… (opomba: izbral-a si sobo , ki je tebi najbolj všeč)
  4. Katero prošnjo Drejček usliši na koncu odlomka? Drejček na koncu odlomka marsovčkom pripoveduje zemeljske pravljice.
  5. Zakaj je Maš tako žalosten? Maš je žalosten, ker so zemeljske pravljice tako žalostne.

Tako, verjamem, da si na vsa vprašanja pravilno odgovoril.

Sedaj pa nova snov ☺

V berilu poišči besedilo Anje Štefan z naslovom Medved. Preberi besedilo o naši slovenski pisateljici, nato še zgodbo Medved in okvirček z neznanimi besedami. V zvezek napiši naslov in pisno odgovori na vprašanja – berilo, stran 51, 1. do 8. vprašanje.

MAT:

Reši naloge v DZ, 4.del:  stran 25 – vse

stran 26 – 5. naloga

stran 27 – 8. naloga

stran 28 – 9. a naloga

Ko naloge rešiš, si jih lahko pregledaš in popraviš.

Rešitve najdeš na portalu Radovednih pet pod zavihkom Dodatno gradivo – 4. razred – Matematika – Matematika SDZ Rešitve 4.del.

DRU : KAKO POTUJEMO ?

Poglej si film z naslovom PROMET ( interaktivno gradivo www.radovednih-pet.si ) .

Natančno preberi snov v učbeniku str. 68.

Prepiši miselni vzorec v zvezek DRU, ki ga najdeš v priponki in ga dopolni s pomembnimi manjkajočimi besedami.

Ne pozabi uporabljati različnih barv.

ŠPO:

Potelovadi ob tem posnetku, potem pa pojdi na sonček in se malo igraj z žogo.

Kako ste kaj? Vam delo za šolo vzame veliko časa? Upam in si srčno želim, da ste vsi zdravi in delate stvari, za katere običajno ni časa. Družabne igre, sprehodi v naravi, dolgi telefonski pogovori in mogoče kakšna zanimiva risanka/film. Zelo vas pogrešam in verjemite, da bi rajši bila v šoli. Naša učilnica zdaj sameva. Veliko mislim na vas.

Lepo vas pozdravljam iz svojega »delovnega kotička«. ☺

ANGLEŠČINA

Tema: Pohištvo v hiši

Cilji: ponovitev besedišča za prostore v hiši in pohištvo

(utrjevanje ustnega in pisnega sporočanja)

Gibalna pesmica MOVE AND FREEZE

Med pisanjem besedic se lahko razgibaš ob tej pesmici.

Učni list: HOME

Večkrat preberi že napisane besedice. Beri na različne načine: s sprehajanjem naokrog, sede na tleh, sede za mizo, glasno-tiho, visoko-nizko,…)

SPLETNI PREVAJALNIK naj ti bo v pomoč pri izgovorjavi.

Besede, ki smo jih označili z zvezdico zapiši po eno vrsto.

Interaktivna vaja: PROSTORI V HIŠI

Poslušaj, nato pa reši vseh 5 nalog (uporabi rjave gumbe nad sliko). Prva, druga in tretja naloga sta slušnega tipa. Pri četrti in peti nalogi vpisuješ besede za prostore v hiši. Pravilnost odgovorov preveri z gumbom Check Answers.

Učni list: FURNITURE AND HOUSE

V tabeli s črkami poišči spodaj zapisane besede.

Interaktivna vaja: POIŠČI BESEDE

Poišči besede v tabeli. Bodi čim hitrejši!

Opravljeno nalogo lahko poslikaš in mi jo kot fotografijo posreduješ na moj elektronski naslov.

Sporoči mi, koliko časa si potreboval za iskanje besed v tabeli s črkami (interaktivna vaja).

Gibalno pesmico lahko naučiš svoje starše!

ZA ODPIRANJE SPLETNIH NASLOVOV:

na tipkovnici hkrati stisneš tipko Ctrl in klikneš na odebeljen zapis pesmice oz. vaje!

(Skupno 1.451 obiskov, današnjih obiskov 1)