Pripravila: Katja Rodošek

Komaj čakamo, da gremo spet v šolo! Sami si izdelajmo družabno igro »Pot v šolo«. Potrebujemo: risalni list ali karton, vodene ali tempera barvice, čopiče, svinčnik, plutovinaste zamaške.

1. Na risalni list z barvami narišemo dom in šolo z okolico (potoček, drevo, rože…). Ko se risba posuši, s svinčnikom zarišemo daljšo pot okrog in okrog, po kateri bomo hodili od doma do šole.
  2. Na plastičnem pokrovčku zmešamo gosto barvo, vanjo pomočimo plutovinast zamašek in ga odtisnemo na začetek naše poti. Naredili smo prvi korak! Na zarisano pot odtisnemo še ostale korake do šole.
  3. Družabna igra je namenjena za dva ali več igralcev. Potrebujemo igralno kocko in toliko figuric, kolikor je igralcev. Tudi figurice lahko izdelate iz plutovinastih zamaškov.

Igra poteka enako kot pri »Človek ne jezi se«, na začetku postavite pravila.

Kdor prvi pride v šolo, je zmagovalec!

Prva zmaga je tvoja, saj si igro izdelal sam!