ŠPORT

Za jutrišnjo uro ŠPO vam pošiljam “žabico” 🙂 No, ni živa in še sami jo boste morali narediti, verjetno pa ste jo izdelovali že kdaj prej in vam ne bo vzelo veliko časa. Naloge v njej bodo seveda športno obarvane, namen pa je da se malo pozabavate in vmes še “pomigate”.

NAVODILA za izdelavo najdete v filmčku, ki je v priponki. Kot sem že napisala, pa vas bo verjetno večina znala “žabico” izdelati tudi brez njih.

NAVODILA za igro so priložena v priponki. V njej najdete tudi nekaj fotografij moje “žabice”, ki vam bodo pomagale pri izdelavi vaše. Seveda pa si lahko naredite kakšno čisto po svoji izbiri. Če boste imeli možnost, bom vesela fotografije kakšne “žabice”, ki je nastala čisto po vaših željah. Bodite ustvarjalni! Če bo energije še vedno preveč, pa odigrajte še kakšno igro Človek ne jezi se.

ORIGAMI – ŽABICA, Katja U.

SLJ

Prejšnje ure smo govorili in opisovali rastline. Še enkrat tiho, v mislih ponovi, kaj vse je pomembno pri opisu rastline (pomoč: ime rastline, deli rastline, čas cvetenja, rastišče, uporabnost, ljudska imena, družina).

Danes bomo opisovali predmet.

Dobro preberi besedilo (dvakrat, natančno) na modri podlagi v DZ na strani 32.

Odgovori na vprašanja, ki so pod besedilom.

Reši stran 33.

Na strani 34 reši nalogi 6 in 7.

• Tvoja naloga je, da fotografiraš in mi pošlješ 4. nalogo na strani 33.

DRU

Prazgodovino smo sedaj predelali in gremo danes po času naprej, in sicer v stari vek.

V starem veku so nastale prve države. Prve države so se razvile ob velikih rekah severne Afrike in v Aziji (če imate možnost, poglejte na zemljevid sveta à ob Nilu je nastal Egipt, ob rekah Evfrat in Tigris Mezopotamija, ob reki Ind Indija, ob Rumeni reki Kitajska).

Preberi besedilo Kako so ljudje živeli v starem veku?, v učb. na strani 84.

Kaj pa Rimljani. Razmislite, kaj ste o Rimljanih že slišali. Rimljani so pred 2000 leti prišli na današnja slovenska tla. V učb. na strani 84 si preberi Rimljani na ozemlju današnje Slovenije. Poglejte fotografiji, lahko pa rešite še nalogo pod zavihkom

V zvezek zapiši:

ANGLEŠČINA

Tema: Govorni nastop: My Day (pisno sporočanje)

Cilji: razvijanje spretnosti pisnega sporočanja

utrjevanje besedišča za dnevne rutine in uro

• Zapisal boš svoj govorni nastop.

V pomoč naj ti bodo spodaj naštete iztočnice.

Za govorni nastop boš podrobno opisal/a svoj najljubši dan.

VSEBINA:    MY FAVOURITE DAY

• kdaj vstaneš
  • kako se zjutraj pripraviš na dan
  • kdaj imaš zajtrk in kaj ješ za zajtrk
  • kdaj greš v šolo
  • kdaj prideš domov iz šole in kdaj imaš kosilo
  • kaj počneš popoldan
  • ali pomagaš pri hišnih opravilih (kako)
  • katere dejavnosti obiskuješ
  • kdaj imaš večerjo in kaj ješ za večerjo
  • kaj počneš po večerji
  • kdaj greš spat

Poleg teh iztočnic lahko dodaš tudi svoje primere.

ŠE NEKAJ NAPOTKOV:

• Zapiši najmanj 10 povedi…kaj počneš do kosila
  • Zapiši najmanj 10 povedi…kaj počneš po kosilu
  • V pomoč imej zapise v zvezku (označili smo si na kaj bodi pozoren)

V pomoč imej popravljene zapise, ki si jih pošiljal za prejšnje naloge

GOSPODINJSTVO

VIRI ZA ZADOVOLJEVANJE POTREB

VIR, IZDELEK, STORITEV

Učenci razumejo, da so viri bistveni za zadovoljevanje potreb.

Vire razvrščajo. Razlikujejo med izdelki in storitvami.

Ko bo korona virus premagan, se bomo lahko zopet odpravili na izlete na morje,   v gore, ob jezera,  v hribe, . . . po Sloveniji in svetu.

Razmislil boš, kaj potrebuješ za izlet v hribe ali na morje.

Še prej pa boš prebral v učbeniku str. 24 in 25, načrt Polone in Igorja za izlet v naravo.

Najprej te prosim, da prepišeš miselni vzorec v zvezek za gospodinjstvo.

ENERGIJA

ČAS

VIRI ENERGIJE SO:                                                     POTREBE  PRILAGAJAMO ČASU,

SONCE                                                                               KI GA IMAMO NA RAZPOLAGO

NAFTA IN ZEMELJSKI PLIN

PREMOG

PITNA VODA

VETER

BIOLOŠKI MATERIALI

( LES, KOMPOST)

OSNOVNI VIRI  ZA ZADOVOLJEVANJE

NAŠIH  POTREB

DENAR                                                                                                  HRANA

OKOLJE

POTREBUJEMO ZA                     MESTNO     PODEŽELSKO        ZDRAVA   IN URAVNO-

IZDELKE ( HRANA,                      VSE ODPADKE ODNESEMO        TEŽENA  HRANA,

OBLAČILA, OBUTEV. . .)                     NAZAJ DOMOV               VODA IN DRUGE PIJAČE

IN PLAČAMO STORITVE

(PREVOZ, STIRŽENJE LAS,  DVIG DENARJA  . . . )

Tvoje delo bo, da boš oblikoval miselni vzorec, ki bo vseboval seznam potrebščin za izlet v hribe ali izlet na morje. Sam se odloči, kam bi se najraje odpravil.

V pomoč naj ti bodo ključne besede. Miselni vzorec lahko oblikuješ tudi po svoje.

ČAS

ENERGIJA

IZLET V HRIBE

ali

IZLET NA MORJE

DENAR, DOKUMENTI                           SKRB ZA OKOLJE                     HRANA

OBLAČILA               OBUTEV     PRIPOMOČKI ZA

PROSTI ČAS

ŽELIM TI USPEŠNO DELO.

Zaenkrat moramo ostati doma. To pa ti sporočajo tudi različne pevke in pevci.

NEMŠČINA (NIP)

Nov teden je pred nami in ker želim, da učenci ponovijo snov, pošiljam v prilogi delovni list, za katerega je predvideno, da ga učenci rešujejo dve šolski uri, torej jutri in v sredo.  >>> NEM_4-5r_Navodila_ura54-55_14.in15.4.

Kako si bodo razporedili, je prepuščeno njim. V kolikor imate možnost tiskanja, prosim natisnite delovni list. V kolikor pa to ni možno, naj otrok rešitve zapiše v zvezek.

Dve nalogi sta označeni z rumeno zvezdico * – predvideni sta za 5. razred, ampak jih lahko reši tudi 4. razred.

Ko delovni list rešijo, fotografirajte in mi pošljite v pregled. Hvala!