ŠPORT (DEKLICE)

Zdravo šestošolke.

Še zadnja ura v tem tednu.

Vaša prva naloga je, da ponovite žongliranje. Upam, da ste se ga lotile, se ob vadbi zabavale in da je kateri že uspelo vsaj kak trenutek obvladati vse tri žogice. Slikice, filmčke še čakam 😉

Druga naloga pa takšne vrste, da jo lahko opravite jutri ali med vikendom (vreme bo idealno za to), ker boste rabile kakšno minuto tudi za pripravo. Nič težkega, treba bo spet samo malo iznajdljivosti in natančnosti, pa bosta gibanje in zabava zagotovljena.

Navodila najdete v povezavi, dovoljene pa so seveda tudi priredbe v vaši režiji 🙂

P.s.
Imejte lep preostanek tedna. Izkoristite čudovito vreme in uživajte v soncu in svežem zraku.
Učiteljica Petra
DEČKI
Z jutrišnjo uro športa končujete z učenjem žongliranja z tremi žogicami. Upam, da vam je šlo dobro. Tudi sam sem poskusil, pa moram priznati, da sem imel kar nekaj težav. Vendar z vajo mi je včasih tudi uspelo. Poleg tega vam za jutrišnji dan ponujam izziv. V celem dnevu poskusite narediti 100x dvigovanje trupa, 50 počepov in 20 sklec. Seveda to ne delati  na enkrat, ampak po delih skozi cel dan. A bo komu uspelo? Jaz sem prepričan, da z malo volje in truda bo. Lep konec tedna vam želim.

ŠPORT (DEKLICE)

Zdravo šestošolke.

Še zadnja ura v tem tednu.

P.s. Do konca tedna boste od mene dobile še mail v katerem boste našle podrobne napotke v zvezi z ocenjevanjem pri predmetu ŠPORT.
Učiteljica Petra
DEČKI

TJA

Prislovi pogostosti

Kako pogosto kaj počnemo? Včasih, nikoli…?

1.) Pojdi na: https://learnenglishkids.britishcouncil.org/grammar-chants/jane-sometimes-rides-her-bike.

2.) Nad videom klikni Preparation in reši nalogo.

3.) Oglej si video in poslušaj pesem. Lahko vključiš podnapise.

4.) Ob ponovnem poslušanju rešuj nalogi pod videom: Game.

5.) V zvezek napiši naslov HOW OFTEN (kako pogosto)? In prepiši naslednje:

0% _____________________________________100%

never        sometimes         usually            always

(nikoli)         (včasih)            (ponavadi)      (vedno)

6.) Nato prepiši povedi tako, da jih dopolniš s svojimi idejami. Prepiši tudi primer.

0 I never skip breakfast.

1 My mum always _________________________________

2 I usually _______________________________________

3 My best friend always __________________________________

4 I never ____________________________________

5 I sometimes ___________________________________

7.) Pošlji mi sliko zvezka oz. napisane povedi.

TEHNIKA IN TEHNOLOGIJA – 1. SKUPINA

VRSTE LESA

Kar nekaj učencev vas je že ustvarilo izdelek za oceno. Nisem odgovarjala vsakemu posebej, saj bom ocenjevala izdelke takrat, ko boste vsi zaključili. Zadnji rok za pravočasno oddajo izdelka je 15.5.

Kdor je izdelek že dokončal, pa naj si pogleda naslednji spletni strani:

Nato pa rešite  kviz. Kviz preverja, koliko poznate posamezne vrste lesa. Kviz ponavljajte tolikokrat, da boste imeli pravilne vse odgovore.

Vaša naloga je, da v zvezek za TIT narišete tisto drevo, ki vam je bilo od vseh najmanj poznano (zvezka ni potrebno fotografirati ali  pošiljati odgovora na moj mail).

V sredo smo spoznali prikaze in brali podatke iz njih, danes pa jih bomo risali.

Podrobnejša navodila imate v prilogi. >>> KLIK

Tisti, ki še niste sporočili, če imate na računalniku ali tablici excel, to strorite še danes.

V ponedeljek pa bomo spoznavali elektronske preglednice, zato bomo imeli srečanje v živo. Ponovno se bomo razdelili v dve skupini (srečanji bosta ob 9.30 in 10.30)

GOSPODINJSTVO

Znaki kakovosti živil – utrjevanje

• Tisti, ki še niste naredili praktične naloge, to naredite čim prej, da vas ocenim. Če boste zavlačevali, bo ocena nižja. Prav tako mi morate poslati vse zahtevane dele naloge (sliko jedi, pogrinjka, učni list).
  • Rešite učni list v prilogi. Če imate možnost tiskanja, natisnite drugače pa odgovorite v zvezek. Znakov vam ni potrebno risati še enkrat, ampak samo besedno poimenujte znak ter zraven prepišite in dopišite primere. Pomagajte si s povezavo na internetu. >>> Znaki kakovosti živil

GEO

GIBANJE ZEMLJE

PRILOGA >>> KLIK

SLJ

1. skupina

Delovni zvezek 2. del odpri na 14. strani.

1. naloga pravi, da odpri www.rokusova-slovenscina.si . (CTRL na tipkovnci in klik na stran)

Pojdi na 6. razred GRADIM SLOVENSKI JEZIK 6. Nato klikni DODATNO GRADIVO; poišči Gradim slovenski jezik (posodobljena izdaja 2011) – dodatno gradivo k samostojnemu delovnemu zvezku.

Poišči 13. enoto SIMON, KAJ DELAŠ?! LE KAJ SE DOGAJA S TABO? Reši 24. nalogo (A, B, C).

Navodila za reševanje in rešitve piši v zvezek. Rešitve mi lahko pošlješ, da jih pregledam.

2. skupina

Delovni zvezek 2. del odpri na 14. strani.

1. naloga pravi, da odpri www.rokusova-slovenscina.si . (CTRL na tipkovnici in klik na stran).

3. skupina

Delovni zvezek 2. del odpri na 14. strani.

Poišči 13. enoto SIMON, KAJ DELAŠ?! LE KAJ SE DOGAJA S TABO? Reši 24. nalogo (A, B, C, Č).

4. skupina

UTRJEVANJE GLAGOLA

V DZ najdeš na 14. strani (24. naloga) spletni naslov – uporabi ga. Nato izberi 6. razred/Gradim slovenski jezik/Dodatno gradivo.

Poišči 13. poglavje „Simon, kaj delaš?! Le kaj se dogaja s tabo?“ in reši 15. nalogo, tako da jo prepišeš v zvezek.

Če imaš pri nalogi težave, mi sporoči.