TJA

Famous people and their jobs

1.) Odpri U/ 59 in reši kviz. Pri vsakem vprašanju vpišeš poklic in izum po katerem je oseba znana. Preveri tako, da poslušaš posnetek, i si ga prejel v priponki maila.

2.) Odpri U/117 in reši 1. in 2. nalogo. Pri 1. nalogi poiščeš poklice. Pri 2. nalogi povežeš znane osebe s sličicami in zapišeš, kaj so bili po poklicu: Picasso was an artist.

ZGO

7.B: Ogledajo si filmčke in svoje znanje utrdijo s pomočjo izpiskov, ki jih prilepijo v zvezek. >>> FEVDALIZEM IN FRANKOVSKA DRŽAVA

Značilnosti dnevniške oblike

Jadran v svojem dnevniku govori tudi o sošolki Pandori.

Zakaj ga je tako prevzela? Kako jo opisuje?

Kako pa se je v njuno zbliževanje vmešal prijatelj Nigel?

Kakšen je zapisek v dnevnik 1. dan (25. januar) in kakšen 2. dan (26. januar) po tistem, ko Jadran izve, da Pandora hodi z njegovim prijateljem? Opiši njegovo čustveno stanje.

Vprašanja in odgovore zapiši v zvezek.

Pod naslovom „Male učenosti“ preberi, zakaj je pisateljica izbrala dnevniško obliko. Nato pa poišči besedilo Robinzonka; na 53. strani pod naslovom „Male učenosti“ si preberi o dnevniku in besedilo prepiši v zvezek.

Če imaš pri kateri nalogi težave, mi sporoči.

Danes pričenjamo z utrjevanjem znanja in pripravo na ocenjevanje. Do ocenjevanja nove snovi ne bomo več obravnavali.

1. Najprej si preglejte rešitve nalog, ki ste jih reševali včeraj. Rešitve s postopki so v prilogi (2 datoteki, ker so postopki načrtovanja v posebni datoteki). >>>resitve_12_5_7r

>>> Postopki_nacrtovanja_12_5

2. V prilogi so tudi naloge. Katere naloge boste reševali, izberite sami, rešujte pa 40 min. >>> VAJE_trikotniki_stirikotniki_ploscine

Ne pozabite, da bomo imeli v petek ob 9.30 preverjanje, ki ga boste oddali najkasneje ob 10.30.

Ker v torek ne bomo mogli imeti srečanja v živo preko Zooma, bomo imeli srečanje v sredo, 20. 5, ker je v četrtek ocenjevanje znanja.  Termina za srečanje v živo sta: 7. a ob 9.00 in 7. b ob 10.15.

Če boste imeli pri reševanju težave, mi to sporočite, najboljše je, če mi pošljete sliko reševanja naloge, pri kateri imate težave.

>>> Postopki_nacrtovanja_12_5

TEMA: SUE TOWNSEND, SKRIVNI DNEVNIK JADRANA KRTA

Razmisli, ali Jadran Krt v resnici obstaja ali je le izmišljena literarna oseba.

Jadran Krt je izmišljena literarna oseba. Če je glavni junak izmišljena literarna oseba, je to dnevniški roman. Napisan je v 1. osebi, torej gre za prvoosebno pripoved. (zapis v zvezek)

Kaj pa je dnevnik?

Odpri berilo na strani 53, poišči Male učenosti, preberi, kaj je dnevnik in prepiši v zvezek.

Ali pišeš dnevnik? Če ga – zakaj ga pišeš. Če ga ne pišeš, zakaj ga ne. Pisno odgovori.

GEO

UTRJEVANJE ZNANJA O AZIJI

PRILOGA >>> KLIK

RAZREDNA URA

Pozdravljeni učenci.

Že dolgo se nismo slišali. Kako ste kaj, ali imate kakšne težave, ali vam pouk na daljavo ne dela posebnih težav.

Vstopate v zaključni mesec pouka in s tem tudi v ocenjevanje. Prosim vas, da se držite vseh navodil, ki vam jih učitelji pošiljajo glede preverjanja in ocenjevanja znanja. Verjamem, da se boste potrudili in da boste šolsko leto zaključili z željenimi ocenami. Če kdo potrebuje bilo kakšno pomoč, mi lahko napiše, jaz pa se bom potrudil, da vam pomagam. Toliko o šoli…..

Upam, da imate tudi dovolj časa zase. Ne pozabite biti veseli, se smejati, biti zaljubljeni, početi stvari, ki vas veselijo. Nikoli na smete pozabiti nase in na stvari, ki vas usrečujejo. Zelo bom vesel vsakega vašega mnenja, komentarja, povratne informacije.

Ostanite srečni , zdravi in nasmejani, ker to največ šteje.

Vaš razrednik Dragan.

ŠPORT (DEKLICE)

Sedmošolke,

nekatere ste javile, da vam je bila prejšnja ura ŠPO všeč. Me veseli, sploh, ker z jogo še malo nadaljujemo.

V priponki imate nekaj vaj, s katerimi, če ste se potrudile izvesti tiste od včerajšnje ure, ne boste imele težav. Gre za posnemanje živali in predvsem za to, da se malo razgibate in ponovite izvedbe posameznih prilagojenih asan, tokrat v bistvu na bolj enostaven način.

V spodnji povezavi pa še ena simpatična zgodbica za otroke 🙂 Nikoli nismo prestari za zgodbice, kajne? Naredite še vaje iz povezave. Glasba je ravno primerna za deževne dneve tega tedna, poudarek pa spet na razvoju gibljivosti in utrjevanju jogijskih vaj.

Kljub dežju in sivini si seveda naredite lep dan. Učiteljica Petra