NARAVOSLOVJE

Utrjevanje snovi

• V prilogi vam pošiljam vprašanja za utrjevanje snovi. To bi bile drugače priprave na ocenjevanje. Danes in naslednjo uro, torej v ponedeljek odgovarjate na vprašanja. Pomagate si z zapiski in učbenikom ter razmišljajte s svojo glavo. Če česa ne znate, se ne obremenjujte, delajte po svojih zmožnostih. >>> KLIK

Odgovore s celimi stavki pišite v zvezek. Slike si skicirajte. Danes rešite polovico vprašanj (oziroma, kolikor zmorete).

• Naslednji teden se bomo dobili preko Zooma in pregledali rešitve. Dobili boste tudi odgovore.

GOSPODINJSTVO

Stročnice

• Stročnice spadajo med beljakovinska živila, saj je njihova vsebnost beljakovin zelo visoka.
  • Stročnice so rastline, ki imajo plod v obliki stroka.
  • Stročnice so: grah, fižol, soja, leča, čičerika in bob.
  • Najpomembnejša stročnica je soja, ki vsebuje več kot 40 % beljakovin. Iz soje pripravljajo sojino mleko in sojin sir – tofu. Večino soje v Slovenijo uvozimo iz Južne Amerike. Soja je pogosto gensko spremenjena, kar pomeni, da vsebuje gene drugih organizmov.
  • Stročnice so zelo pomembne v prehrani vegetarijancev, saj z njimi uspešno nadomestimo pomanjkanje živalskih beljakovin. Ker vsebujejo manj maščob kot meso, so v prehrani zelo priporočljive.
  • Vegetarijanstvo v dobi otroštva in mladostništva ni priporočljivo, saj telo potrebuje beljakovine za rast in razvoj. Pogosto pride tudi do pomanjkanja vitamina B12, ki se nahaja v mesu in mesnih izdelkih.

V zvezek si napišite naslov Stročnice, prepišite besedilo in prerišite stročnice (rumena soja, fižol, čičerika, grah, bob, leča).

ŠPORT (DEČKI)

Drage učenke in učenci.

Glede na to, da bo jutri lep dan, vam predlagam, da se odpravite na izlet v bližnji gozd. Svoj sprehod po gozdu si lahko popestrite na različne načine . Ideja je vaša. Če vam pa zmanjkuje idej, si  oglejte spodnji filmček o tem, kako si je sprehod popestril eden od učiteljev športa z druge šole. Primerno se obujte, in na sprehod se odpravite sami ali z člani družine. Pa veliko užitkov na svežem zraku.

Vaš učitelj Dragan

DEKLICE

Šestošolke,

kar nekaj ur joge je za vami in upam, da ste v vadbi uživale tudi tiste, za katere je pomenila spoznavanje nečesa povsem novega.

Ker je bilo gradiva v dveh tednih kar veliko, si za jutrišnjo uro izmed vsega, kar sem vam poslala, same izberite najljubše vaje in jih ponovite. Seveda lahko kombinirate gradivo različnih ur, še najbolje pa bo, če si sestavite vadbo, ki bo trajala približno eno šolsko uro športne.

Napovedano pa je tudi lepo, sončno vreme. Izkoristite dan in ga čim več preživite v naravi.

Lep preostanek tedna vam želim!
Učiteljica Petra

GEO

DATUMSKA MEJA

PRILOGA >>> KLIK

Danes se boste naučili še, kako izračunamo prostornino kocke. Natančna navodila imate v prilogi. >>> Prostornina kocke

Če imate na razpolago kakšne kocke (npr. legokocke…) si pomagajte tudi z njimi in si modele sestavite.

Če imate kakšno vprašanje, mi to sporočite.

ŠPORT (DEČKI)

Drage učenke in učenci.

Vaš učitelj Dragan

DEKLICE

Šestošolke,

Lep preostanek tedna vam želim!
Učiteljica Petra

ANGLEŠČINA

Slušno razumevanje: Fall

1.) V zvezek napiši naslov in prepiši tabelno sliko:

FALL

COLOURS CLOTHES DRINKS CELEBRATIONS

2.) Poglej video in dopolni tabelo: https://www.youtube.com/watch?v=wC9uhrUJsLk.

3.) Prepiši vprašanja v zvezek:

1 What’s another name for fall?

2 Why does Bob have holes in his gloves?

3 What’s the difference between mittens and gloves (you can draw)?

4 Why do animals start growing fur?

5 Are the days in fall getting longer or shorter?

6 What are the two celebrations in the fall?

7 What hot drinks do people drink in fall?

Oglej si video še enkrat in odgovori na vprašanja.

4.) Prepiši spodnje besede v zvezek in jim pripiši slovenski pomen. Če je potrebno, si še enkrat oglej posnetek. Lahko si tudi pomagaš  s spletnim slovarjem PONS

fur, frost, harvest, crops, seeds, combine, beverage, chilly

5.) Pošlji sliko zvezka.

TEHNIKA IN TEHNOLOGIJA – 1. SKUPINA

V prilogi imate navodila za naslednjih 14 dni:

USTVARJANJE V DOMAČEM OKOLJU

Učenci, pozdravljeni!

Najprej naj vam čestitam za vse izdelke, ki ste jih naredili. Nekaj izdelkov pa še pričakujem.

Hvala tudi vsem staršem in starim staršem, bratom in sestram, ki so priskočili na pomoč, ko sami niste znali ali zmogli!

Ne morem vam pokazati vseh izdelkov, ki ste jih ustvarili, saj jih je čez 50! Izbrala pa sem jih nekaj, ki so narejeni iz materialov, ki jih imate skoraj vsi doma. Naslednjič vam pošljem še nekaj novih. Za naslednja 2 tedna imate na izbiro:

• ali boste še naprej pomagali pri opravilih zunaj hiše
  • ali boste izdelali kaj podobnega na spodnjih slikah
  • ali pa boste izdelali še kaj po svoji izbiri

Vaše ustvarjanje mora trajati vsak teden 2 šolski uri.

Na moj mail  lucija.korosec@guest.arnes.si.  opišite, kaj ste si izbrali in kaj ste že naredili. Časa imate do nedelje. Kot vedno do sedaj  pa seveda pazite na VARNOST PRI DELU.

1. SKUPINA

2. SKUPINA