Miroslav Antić, KODER PLAVIH LAS

V berilu za 7. razred poišči in preberi pesem »Koder plavih las«.

Pod naslovom »Male učenosti« si preberi, kaj je o pesmi Miroslava Antića napisal pesnik Niko Grafenauer.

V  zvezek napiši naslov: Miroslav Antić, Koder plavih las; nato pa prepiši še spodnji vprašanji ter nanji odgovori opisno – v več povedih.

Kaj je želel pesnik upodobiti s tem, ko je napisal pesem o kodru Sanjinih las v fantovi glavi?

Kako pa se ti počutiš, kadar si zaljubljen(a)?

NARAVOSLOVJE

Na željo sošolcev se vse jutrišnje predstavitve premaknejo na petek v živo.
Zoom zanemarite, liste pa si sprintajte ali počasi prepišite.  Čas boste imeli še v petek, da ne bo preveliko. Skupen naslov za vse tri skupine je Mehkužci, torej napišite mehkužci in potem vse tri skupine.

ANGLEŠČINA

Priprave na vrnitev v šolo

1.) Preglej in uredi vse zapiske za angleščino (zvezek, DZ, U).

2.) Pripravi kratko evalvacijo dela na daljavo (v zvezek, lahko v slovenščini), spodnja vprašanja naj ti bodo v pomoč:

• Katere so prednosti pouka na daljavo? Kaj ti je bilo najbolj všeč?
  • Katere so pomanjkljivosti pouka na daljavo? Kaj si najbolj pogrešal?
  • Koliko časa si porabil za angleščino (tedensko, primerjava s poukom v šoli – 3×45 minut)?
  • Kako razumljiva in vodljiva so bila navodila?
  • Kaj si pridobil s poukom na daljavo?
  • Katera snov, ki si jo delal od doma, ti je bila najbolj všeč in kaj meniš, da si najbolje usvojil?
  • Kaj od snovi se ti zdi, da nisi najbolje razumel?

O tem bomo govorili ko se vrnete v šolo, zato se pripravi.

LUM

Likovna naloga: Drevo iz dlani

Na list papirja nariši obris svoje dlani. Ta dlan predstavlja drevo – deblo in veje (prsti predstavljajo veje). Odloči se kakšno krošnjo boš narisal temu drevesu. Ali boš dodal samo razne veje, ki se prepletajo v krošnji. Lahko narišeš samo cvetove v krošnji. Lahko izbereš sadje in liste. Uporabi čim več domišljije. Likovno tehniko si izbereš sam.

Dočakali smo še zadnja navodila za delo na daljavo. 🙂

V učbeniku, na str. 176, 177, rešite naloge: 1ab, 2 ab, 3.

Nalog ni potrebno pošiljati, ker jih bomo pregledali v šoli.

Dočakali smo še zadnja navodila za delo na daljavo. 🙂

V učbeniku, na str. 176, 177, rešite naloge: 1ab, 2 ab, 3.

Nalog ni potrebno pošiljati, ker jih bomo pregledali v šoli.

ZGO

Preberejo in ogledajo si prispevek o kugi v najstarejših obdobjih. Prispevek se nahaja na tej povezavi POVEZAVA
  ZGO

TEMA: MIROSLAV ANTIĆ, KODER PLAVIH LAS

V berilu poišči pesem Miroslava Antića, Koder plavih las. Preberi pesem.

V zvezek (pod književnost) napiši naslov MIROSLAV ANTIĆ, KODER PLAVIH LAS.

Kdo izpoveduje  pesmi?

Opiši zaljubljenega fanta, kot ga predstavi pesnik v pesmi (izpostavi predvsem njegove občutke).

Kaj naredi taka ljubezen iz fanta? Glej zadnji verz 3. kitice, 4. in 5. kitico.

Opazuj zgradbo pesmi – napisana je kot dvogovor. Ena od oseb je fant, ki govori o Sanji. Kdo bi bila lahko druga oseba?

ŽELIM TI USPEŠNO DELO.

LS1

Likovna naloga: Avtoportret

V zadnji likovni nalogi na spletu poišče različne avtoportrete različnih umetnikov (slovenski in tuji). Avtoportreti so lahko risba, slika, kip, grafika ali fotografija.  Izberi si en avtoportret. Fotografiraj sebe v podobni pozi in izrazu na obrazu kot ga ima umetnik v izbranem avtoportretu. Primerjaj sebe in umetnika.