Osrednja tema otroškega parlamenta je letos  »Duševno zdravje otrok in mladih«. O tej temi so razmišljali in spregovorili tudi učenci podružnične šole Dolič. Na skupnem “zasedanju” parlamenta so v petek, 17. 2. 2023, predstavili svoja spoznanja o dodeljeni temi. Otroci prvega in drugega razreda so povedali, kaj duševno znanje je, ter opisali, na kakšen način skrbimo za dobro počutje v šoli in doma. Učenci tretjega razreda so podali odlične predloge, kako bi duševno zdravje, torej njihovo dobro počutje v šoli, še izboljšali. Med predlogi so bili miza za biljard, podaljšan odmor ob petkih ter izbira športa pri uri športa, kadar ima učenec rojstni dan. Otroci četrtega in petega razreda na podružnični šoli pa so ugotovili, da veliko aktivnosti za dobro duševno počutje na šoli že izvajamo, hkrati pa so podali nekaj dodatnih predlogov, da to stanje še izboljšamo.

Druženje smo zaključili z zabavnimi igrami, ter plesom in petjem.

Zapisala Nina Rožej