GEO

NAVODILA >>> GEO

SLJ

TEMA: KRISTINA BRENKOVA, MODRA VRTNICA ZA PRINCESKO

Danes do 12.00 moraš oddati zapiske domačega branja, če še tega nisi naredil.

V berilu poišči dramsko besedilo Modra vrtnica za princesko, ki ga je napisala Kristina Brenkova in ga preberi.

Razmisli o prebranem dramskem besedilu. Rad/a bereš dramska besedila? Ti je bilo dramsko besedilo, ki si ga prebral/a, všeč? Zakaj da oz. zakaj ne?

V zvezek (pod književnost) zapiši naslov KRISTINA BRENKOVA MODRA VRTNICA ZA PRINCESKO.

Zapiši svoje razmišljanje o prebranem besedilu.

Nato prepiši razlago vseh besed, ki jih imaš ob besedilu.

Izpiši si še besede/besedne zveze, ki jih nisi razumel/a dobro in s pomočjo SSKJ ( glej fran.si) zapiši njihov pomen.

ŽELIM TI USPEŠNO DELO.

MAT

Danes boste računali neznane količine iz obsegov in ploščin paralelogramov.

V prilogi imate dve nalogi in njuni rešitvi. Nalogi poskusite rešiti samostojno, če ne boste uspeli, pa preglejte rešitve in jih prepišite v zvezek. Pazite na zapise postopkov reševanja.

Paralelogram_naloge_2del

Paralelogram_resene_naloge_2del

Resitve_7r_14_4

V učbeniku rešite na strani 162 nalogo 3bc in v zbirki 2 na str. 202,  nal. 25 (3. vrstica v tabeli) – postopke zapiši v zvezek.

MAT

Danes boste računali neznane količine iz obsegov in ploščin paralelogramov.

Paralelogram_naloge_2del

Paralelogram_resene_naloge_2del

Resitve_7r_14_4

SLJ

TEMA: KRISTINA BRENKOVA, MODRA VRTNICA ZA PRINCESKO

Še  enkrat preberi besedilo Modra vrtnica za princesko in odgovori na vprašanja.

1. Kaj je zaupala princeska fantu s piščalko?
  2. Kako jo je fant osrečil?
  3. Kaj pomeni princeski poklonjeni cvet? (Pod „Male učenosti“ si preberi 2. odstavek o pomenu rož v vsakdanjem življenju).
  4. Kaj je princeski in fantu pomembnejše za srečo v življenju: kraljevska krona ali ljubezen?
  5. Zakaj je prav norček najprimernejši kralj? S katero lastnostjo se odlikuje?
  6. Se vse izteče tako kot ponavadi v pravljicah? Poznaš kakšen podoben primer iz resničnega življenja?

Vprašanja in odgovore zapiši v zvezek. Če imaš pri katerem odgovoru težave, mi sporoči.

TJA

Utrjevanje števnih in neštevnih samostalnikov

Pojdi na: https://www.znamzavec.si/ in se prijavi. Registriran/a si že, ker ste tam že reševali naloge.

Pod »Moja zbirka« poišči Angleščina 7. Kdor ima doma to zbirko v tiskani obliki, lahko naloge reši v svoji vadnici.

V kazalu poišči »Izražanje količine« in reši naslednje naloge za utrjevanje števnih in neštevnih samostalnikov: od 1. do 4. in od 7. do 10.

TJA

Po mailu sem vam poslala odgovore za preverjanje. Dobro preglejte!

Danes boste razmišljali o svoji idealni šoli.

1.) Nanizajte nekaj idej (brainstorming) v svoj zvezek.

MY IDEAL SCHOOL:

(some ideas)

no tests                     more PE

double English every day

2.) Sedaj primerjaj svojo šolo s to, ki si jo želiš. Tukaj je nekaj mojih idej:

My school My ideal school

Short breaks

Small cassrooms

I share my classroom with other teachers

Only chairs and desks

.

Long breaks (20 minutes each)

Bigger classrooms with a garden

My own classroom

A sofa, soft seating classroom…

Outdoor classroom

No grading

3.) U/57 Oglej si plakat My dream school in preberi. Je ta šola kaj podobna tvoji idealni šoli? Preberi besedilo večkrat, poišči neznane besede v slovarju.

4.) Pošlji mi sliko zvezka oz. prepis: brainstorming, primerjavo svoje idealne šole z našo (1.,  2. točka v zgornjih navodilih).

ZGO

Ponovitev in utrditev snovi s pomočjo filmčkov na teh povezavah:

ŠPORT (DEKLICE)

V tem tednu za vas le ena sama ura ŠPO 🙁 In v tem času še zadnja, ki jo namenjamo plesu. Tokrat imate v povezavi 10 minutno koreografijo, ki jo vodi en simpatičen fant, pa se je ne bo težko učiti 😉 No, ne bo težko, ker je kratka in nazorno predstavljena, sploh pa, ker je jutrišnja ura namenjena izključno temu, da se z njo pozabavate. Koreografije se torej NI potrebno naučiti, samo malo se preizkusite v njej, pa dobro pretegnite ude in poženite kri po žilah, vmes pa ne pozabite uživati!!

V priponki je tabela za ta teden, do danes do polnoči 😉 pa imate čas, da pošljete tisto za prejšnji teden. >>> Dnevnik športnih aktivnosti5

ŠPORT (DEČKI)
Učenci pozdravljeni. V teh dneh, ko veliko sedite doma za računalnikom in delate šolske obveznosti je zelo pomembno kako sedite. Pošiljam vam filmček, kjer so prikazane  vaje za pravilno telesno držo. Pozorno si poglejte vaje in jih do konca tedna vsaj 1x na dan tudi naredite. To vam bo dnevno vzelo 20 minut. Prav tako ne pozabite vsak dan iti na svež zrak in izvesti kakšno gibalno aktivnost. Želim vam lep dan in ostanite zdravi. Dragan >>> vaje za pravilno držo 6. 7.r