ŠPORT

DEKLICE

Šestošolke,

danes malo za šalo, malo zares… vodič za učenje žongliranja. Izgleda enostavno, ko to počne nekdo, ki obvlada. Se tega naučiti… no, pa niti ne tako zelo “simpl”.

Koordinacija, spretnost, koncentracija, hitrost gibov rok in še kaj so tiste lastnosti, ki bodo prišle do izraza v tokratni uri ŠPO. Pred počitnicami ste jih preverjale s testi za Športno vzgojni karton, tokrat jih boste preverile v praksi 🙂

V povezavi najdete filmček, ki vas bo postopno vodil od začetkov enostavnega žongliranja, do žongliranja s tremi žogicami. Preizkusite se z vajami in če bo kateri uspelo bolje kot meni (ta tretja žogica mi vedno nekam pobegne), se lahko tudi posnamete in mi pošljete filmček. Obvezno pa je samo uživati in se razgibati. Če bo vreme lepo pa dan le dajte izkoristiti še za sprehod ali kakšno drugo dejavnost na svežem zraku, da bo gibanja dovolj tudi za druge dele telesa in ne samo za roke in možgane 🙂

Se veselim kakšnega posnetka 🙂

DEČKI

Pozdravljeni. Kako vam kaj gre žongliranje. Upam, da ste vsaj poskusili žonglirati s tremi žogicami po navodilih, ki sem vam jih včeraj poslal. Za jutrišnjo in petkovo uro športa imate nalogo, da se poskušate čim bolje naučiti žonglirati. Obenem, pa ne pozabite biti aktivni vsak dan vsaj eno uro.

p.s. nekateri mi še niste poslali izpolnjene tabele testiranja za športno vzgojni karton. Prosim, da ni do konca tedna to pošljete. Lp Dragan

TJA

Bralno razumevanje: Greenhill School

SB (UČ), str. 89

1. Poglej si fotografije in odgovori na vprašanji. Nato preberi besedilo in preveri svoja odgovora.
  1. Ponovno preberi besedilo in odgovori na vprašanja. Neznane besede poišči v spletnem slovarju PONS.
    *optional subjects – izbirni predmeti
    *Welsh – valižanščina (keltski jezik v državi Wales)
  1. Odgovori na vprašanja o svoji šoli. Ta vprašanja so ti lahko tudi v pomoč pri govornem nastopu.

Rešitve:

1. A They’re in the school canteen. They’re getting their lunch.
    B They’re in class. They’re having PHSE and they’re cooking/cutting tomatoes.
  2. 1 He’s got 5 classes every day.
    2 On Tuesday
    3 A school uniform
    4 He studies Welsh because he he’s in Wales. It’s a Celtic language in the UK.
    5 Joe’s optional class is media studies.
    6 He doesn’t like the food at the canteen, the blue and yellow tie and the optional subject.

GEO 6.A

GIBANJE ZEMLJE (vrtenje in kroženje)

GUM

Ta teden je zadnji teden za oddajo govornega nastopa in predstavitve na temo Opera. Prosim preverite, če ste mi že poslali oboje (nekateri ste mi poslali samo govorni nastop – besedilo, brez predstavitve).

• Poslati mi morate besedilo napisano v Wordu ali na listih
  • Na koncu besedila morate obvezno napisati vire (kje ste podatke našli)
  • Poslati mi morate predstavitev v obliki plakata ali Power pointa
  • Predstavitev mora vsebovati slike ter naslov odlomka opere, ki vam je všeč

Oboje mi pošljite do nedelje zvečer na moj elektronski naslov, ker v sredo 13. 5. 2020 vpisujem ocene. Kdor mi do takrat ne bo poslal, mu ocene ne morem vpisati.

TJA

Dobimo se na Zoomu. Razporede sem vam poslala po mailu.

NARAVOSLOVJE

Utrjevanje snovi preko videokonference

• Danes bomo utrjevali snov preko videokonference.
  • Dobimo se ob 12.00.

1. SKUPINA

NAVODILA >>>KLIK

2. SKUPINA

NAVODILA >>>KLIK

3. SKUPINA

4. SKUPINA

1. skupina

2. skupina

TEMA: UTRJEVANJE GLAGOLA

Delovni zvezek 2. del odpri na strani 13. Na tej strani reši 18., 19. in 20. nalogo.

Nato nadaljuj z reševanjem nalog na strani 14, in sicer reši 21., 22. in 23. nalogo.

Če boš imel/a težave pri reševanju, me vprašaj.

3. skupina

TEMA: UTRJEVANJE GLAGOLA

Če boš imel/a težave pri reševanju, me vprašaj.

4. skupina

UTRJEVANJE GLAGOLA

V DZ reši na straneh 13 – 14/18., 19., 20., 21., 22. in 23. nalogo.

Če imaš pri kateri nalogi težave, mi sporoči.