OŠ Mislinja se je vključila v projekt GIRLS DO CODE, ki želi 300 dekletom v Sloveniji, starim med 10 in 11 let ponuditi možnost BREZPLAČNEGA STRUKTURIRANEGA UČENJA OSNOV PROGRAMIRANJA IN LOGIČNEGA RAZMIŠLJANJA, ki ni na voljo v šolah.

Prav raven osnovne šole, je tisto okolje, na katerem je moč narediti aktivne korake naprej k digitalni pismenosti, preko konkretnih orodij in otrokom prilagojenih pristopov učenja. Pobudniki projekta Simbioza Genesis, socialno podjetje, Digital School in Celtra d.o.o bodo v sodelovanju z našo šolo organizirali 22-urni tečaj programiranja Girls Do Code.

Deklice bodo na tečaju:

• usvojile osnovne koncepte programiranja (program, sekvenca, algoritem, zanka, pogojniki, dogodki, ugnezdene zanke, razhroščevanje),
  • spoznale metode reševanja problemov,
  • naredile vsaj 20 lastnih projektov in iger,
  • se učile varne uporabe interneta in spoznale digitalni odtis,
  • razvijale inovativnost, ustvarjalnost in delo v skupini.

Program, bodo na šoli izvajali certificirani Microsoft Inovative Teacher učitelji. Tečaj bo potekal po pouku, eno ali dve šolski uri naenkrat.

Prijave učenk iz 4., 5. in 6. razreda do zasedbe prostih mest sprejema učiteljica Petra Cifer: petra.cifer@guest.arnes.si , kjer lahko dobite tudi več informacij.