V četrtek, 18. 4. 2024, smo imeli četrtošolci kulturni dan. Dan dejavnosti smo pričeli v svojih učilnicah in s pomočjo fotografij spoznali kdo je bil Jože Tisnikar in zakaj je pomemben za naš kraj. Pogovorili smo se tudi o bontonu, ki ga moramo upoštevati na kulturnih prireditvah, razstavah ipd. V dveh ločenih skupinah smo po malici odšli na ogled galerije Kavka, ki se nahaja v Tisnikarjevi domačiji. Predsednik Kulturnega društva Jožeta Tisnikarja nam je predstavil galerijo – zgodovino hiše, umetnika Jožeta Tisnikarja in današnjo galerijo. V galeriji nismo videli samo likovna dela Jožeta Tisnikarja, temveč tudi dela, ki so jih ustvarili gostujoči umetniki in umetniki, ki se udeležijo raznih delavnic na domačiji. Ko smo se vrnili v šolo, pa smo likovno ustvarjali na temo Tisnikarja. Kulturni dan smo zaključili s pomočjo evalvacijskih listov, s katerimi smo povzeli vsebino in občutja s kulturnega dne.